Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Informacja o funkcjonowaniu Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Raciborzu od dnia 01.02.2023r.

Wizyta w sprawie adopcji psa lub kota ze schroniska jest możliwa w godzinach od 1200 do 1400, po uprzednim kontakcie telefonicznym w celu ustalenia dnia i godziny wizyty - nr tel. 32 415 88 44 lub 606 615 768

Odławianie zwierząt zgodnie z poszanowaniem zasad humanitaryzmu odbywa się wyłącznie przy użyciu specjalistycznego sprzętu przeznaczonego do wyłapywania zwierząt, który nie stwarza zagrożenia dla życia i zdrowia zwierząt, a także nie przyczyni się do ich cierpienia.

Informację o pozostawionym bez opieki zwierzęciu należy zgłosić pod numer telefon 32 415 88 44 lub 606 615 768

Zwierzę przyprowadzone osobiście do schroniska będzie traktowane jako zwierzę właścicielskie.
Schronisko nie przyjmuje zwierząt właścicielskich i nie prowadzi hotelu dla zwierząt.


INFORMACJA

Sprawy adopcyjne zwierząt będą załatwiane po uprzednim kontakcie z pracownikami schroniska:
tel. 32 415 88 44,
kom. 606 615 768
e-mail: schronisko@pk-raciborz.pl


Przedsiębiorstwo Komunalne świadczy również usługi w zakresie prowadzenia schroniska
dla bezdomnych zwierząt.

Więcej informacji o zwierzętach do adopcji i działaniu schroniska znajdą Państwo na naszym profilu na Fecebooku:

FB Schronisko w Raciborzu

2021-12-03 Regulamin Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Raciborzu

Schronisko dla bezdomnych zwierząt:
47-400 Racibórz, ul.Komunalna 9
tel. 32/415 88 44

ZWIERZĘTA DO ADOPCJI:

   

 baster.[1]

BASTER (pies)

rok ur. 2021, wielkość: średni

nastawienie do ludzi: pozytwne

nastawienie do innych psów: pozytywne, należy jednak sprawdzić indywidualnie

Baster to młodziutki i bardzo wesoły pies. Super kontaktowy, wpatrzony w człowieka i łagodny. Bardzo chce być blisko człowieka. Lubi się bawić.

 alex

ALEX (pies)

rok ur. 2014, wielkość: duży

nastawienie do ludzi: pozytywne

nastawienie do innych psów: nalezy sprawdzić indywidualnie

Alex to wspaniały i mądry pies. Radosny, energiczny i przyjacielski dla człowieka. Chętny do zabawy, jak również pracy z człowiekiem. Uwielbia spacery i bieganie luzem po  wybiegu. 

 hades

HADES (pies)

rok ur. 2018, wielkość: średni

nastawienie do ludzi: pozytywne

Hades to wyjątkowo inteligentny pies. Przeszedł wstępne szkolenie, zna podstawowe komendy. Ma zaciecie do nauki, chętnie łapie kontakt z przewodnikiem. Hades potrzebuje świadomego, stanowczego i aktywnego opiekuna. Lubi ruch i potrzebna jest mu odpowiednia dzienna jego dawka. Kocha człowieka, bardzo się przywiązuje, zdarza mu się jednak temepramentnie reagwać na bodźce dlatego od początku należy stawiać mu granice. Hades jest kochannym i oddanym psem. Będzie wspaniałym przyjacielem. 

 atan

ATAN (pies)

rok ur. 2018, wielkość: średni

nastawienie do ludzi: pozytywne

nastawienie do innych psów: pozytywny

Atan to pies uratowany ze schroniska w Radysach. Jest psem nad wyraz łagodnym. Bardzo otworzył się na człowieka i świat. Szczekaniem pragnie zwrócić na siebie uwagę. Jest bardzo delikatny. Atan potrzebuje cierpliwego i spokojnego domu. Potrafi super chodzić na smyczy. Przełamał swoje lęki przed zgiełkiem i głośnymi odgłosami. Jest bardzo kochany i pragnący bliskości człowieka.

 leo

LEO (pies)

rok ur. 2015, wielkość: średni

nastawienie do ludzi: pozytywne, musi wpierw jednak poznać i zaufać

nastwienie do innych psów: negatywne (wymagany dom bez innych zwierząt)

Leo to cudowny i spokojny pies. Uwielbia spacery, na które chętnie zabiera sowje zabawki. Trafił do schroniska jako pies nieufny i wycofany. Dziś jest wesoły i bardzo chetnie nawiązuje kontakt z czowiekiem. Szukamy dla niego domu bez innych zwierząt i małych dzieci, domu, który wykaże się cierpliwością i da mu czas na oswojenie się i zaufanie.

 

   
 nela

NELA (suka)

rok ur. 2018, wielkość: mała

nastawienie do ludzi: pozytywne

nastawienie do innych psów: pozytywne ale należy sprawdzić indywidualnie

Nela jest kochanym, bardzo przytulaśnym psem. Do obcych nieufna ale jak pozna i zaufa kocha całym serduchem. Doskonale radzi sobie z chodzeniem na smyczy, jest bardzo wpatrzina w człowieka. Potrzebuje stabilnego domu, który okaze cierpliwość i da poczucie bezpieczeństwa.

 drops

DROPS (pies)

rok urodzenia: 2016, wielkość: mały

nastawienie do ludzi: pozytywne

nastawienie do innych psów: dla wiekszości pozytywne

Drops to wesoły i bardzo przyjazny pies. Lubi spacery i wygłupy. Super chodzi na smyczy. Toleruje inne psy i bardzo kocha człowieka. Potrzebuje jednak trochę czasu aby nawiązać bliższą znajomość z osobą, która zechciałaby go adoptować. Drops bardzo nie lubi zmian i jazdy samochodem, co niestety staneło na drodze do udanych adopcji. Dlatego super, gdyby osoba, która chciałaby dac mu dom, poświęciłaby trochę czasu na zbudowanie relacji i zaufania. 

 roza1

 RÓŻA (suka)

rok urodzenia: 2020, wielkość: mała

nastawienie do ludzi: do obcych nieufna, potrzebuje czasu żeby poznac i zaufać

nastawienie do innych zwierząt: pozytywne ale należy sprawdzić indywidualnie

Różyczka trafiła do schroniska bardzo zaniedba. Prawdopodobnie przez długi czas zamknieta była w jakimś ciasnym i brudnym pomieszczeniu. Zjedzona przez pchły, pazury bardzo przerosniete, świeże rany na uszach. Dziś wygąda już pięknie. Potzrebuje jedna czasu żeby zaufać człowiekowi, bardzo boi się obcych. Uczy się chodzić na smyczy. Gdy pozna i zaufa jest radosna i domagająca się pieszczot.

 aslan

ASLAN (pies)

rok urodzenia: 2018, wielkość: duży

nastawienie do ludzi; pozytywne

nastawienie do innych psów: nalezy sprawdzić indywidualnie, zazwyczaj pozytywne lub obojętne

Aslan to piękny i mądry pies w typie ON użytkowego/wilczastego. Jest nastawiony na pracę z człowiekiem. Bardzo szybko i chętnie się uczy. Potrafi chodzić na smyczy. Potrzebuje aktywnego i nastawione na pracę przewodnika.

 kunus

 KUNUŚ (pies)

rok urodzenia: 2015, wielkość: mały

nastawienie do ludzi: pozytywny ale tylko dla osób które zna i lubi

nastawienie do innych psów: obojętny, nalezy sparwdzić indywidualnie

 Kunuś jest bardzo przyjacielski i łasy na pieszczoty, ale tylko dla osób, które zna i lubi. Potrzebuje bardzo dużo czasu, żeby komuś zaufać. Uwielbia długie spacery. Jest super towarzyszem na długie wyprawy.

rufia1

RUFIA (suka)

rok urodzenia: 2012, wielkość: mała

 Rufia jest psem uratowanym w 2020 roku ze schriniska w Radysach. Gdy trafiła do naszego schroniska była całkowicie wycofana i zamknięta. Była bardzo skrzywdzona, możliwe, że całe swoje życie spędziła w schronisku bez kontaktu z czowiekiem. Bała się dotyku, odgłosów otoczenia, nie potrafiła chodzić na smyczy. Cierpliwa i długa praca swprawiła, że Rufia małymi krokami otwrzyła się na cżłowieka, zaczęła spacerować po wybiegu, nie bojąc się smyczy. Z ciekawością obwąchuje i obserwuje otoczenie. Rufia potrzebuje bardzo cierpliwego i zdeterminowego, aby jej pomóc, domu.

marley1

MARLEY (pies)

rok urodzenia: 2019, wielkość: mały

nastawienie do ludzi: pozytywne

nastwienie do innych psów: pozytywne

Marley to cudowny, kochany i wesoły pies. Bardzo energiczny i spragniony bliskości człowieka. Uwielbia wyjścia na spacery, reaguje na przywołania. Bardzo łasy na pieszczoty.

jogi

JOGI (pies)

rok urodzenia: 2017, wielkość: mały

nastawienie do ludzi: pozytywne

nastawienie do innych psów: ostrożne

Jogi to fajny i spokojny pies. Jest psem z genami jamnika, więc uwielbia długie wyprawy i węszenie wszystkiego po drodze. Jest spragniony bliskości człowieka.

sisi

SISI (suka)

rok urodzenia: 2022 (8 miesięcy), wielkość: mała

nastawienie do ludzi: pozytywne, musi poznac i zaufać

nastawienie do innych psów: pozytywne, należy jednak sprawdzić indywidualnie

Sisi to jeszcze dziecko, cudowne i wesołe. Jest szalona i skora do zabawy. Potrafi chodzić na smyczy choć ekscytuje się wszytskim co spotka. Sisi potrzebuje dom stabilnego, który da jej poczucie bezpieczeństwa i nauczy zasad życia w rodzinie z ludźmi. Ma prawdopodobnie złe doświadczenia z dziećmi ponieważ agresywnie na nie reaguje, dlatego szukamy dla niej domu bez małych dzieci, gotowego na przepracowanie z nią tego problemu.

baton

BATON (pies)

rok urodzenia: 2012, wielkość: średni

nastawienie do ludzi: pozytywne

Baton to bardzo fajny i przyjacielski pies. Trafił do schroniska ze sporą nadwagą i guzem przy odbycie. Ma niespożytą energię na spacerze i chęć kontaktu z człowiekiem. bardzo lubi się przytulać i być blisko niego.

sting

STING (pies)

rok urodzenia: 2020, wielkość: mały

nastawienie do ludzi: pozytywny, musi poznać i zaufać

Sting trafił do schroniska po śmierci opiekuna, jako pies podwórkowy nie znał i nie chodził na smmyczy ale bardzo szybko sobie z tym poradził i okazał się super kompanem na piesze wyprawy. Na pozczatku nieufny ale gdy pozna i czuje się bezpieczny jest bardzo przyjacielski, skory do zabawy i pieszczot.

 arnold

 ARNOLD (kocur)

wiek: ok 3 lata

wykastrowany, zaszczepiony, ma czip

Arnoold jest bardzo przyjacielskim i mizisatym kotem. Podchodzi do kaźdej nowej osoby i domaga się głaskania. Bez problemu dogaduje się z innymi kotami. Potrafi korzystać z kuwety.

 hawaj

HAWAJ (kocur)

wiek: ok 8 miesięcy

wykastrowany, zaszczepiony, ma czip

Hawaj to rozbrykany i wesoły młody kocurek. Uwielbia zaczepiać odwiedzających kociarnie. Kotos kto go adoptuje będzie miał super przyjaciela do zabawy i miziania. Dogaduje się z innymi kotami. Potrafi korzystać z kuwety.

   
   
   
   
Biuletyn Informacji PublicznejPrzetargiKomunikacja Miejskakiedyprzyjedzie.pl - Innowacyjny system dynamicznej informacji publicznejGaleriamPay - płace komórkąParkomaty lokalizacjaHarmonogram wywozu odpadów 2022 r.

W ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie, w tym również dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies - więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności